Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e koalicionit në Irak kanë arrestuar sot ndihmësin e udhëheqësit radikal të muslimanëve shiit-Moktada Al-Sadr. Sipas zëdhënësit të Al-Sadrit, Mithal Al-Hasnavi është arrestuar sot në mëngjes në qytetin jugor të Irakut Qerbela së bashku me vëllaun e tij. Thuhet se Hasnavi ka menaxhuar punët në zyrën e Al-Sadrit në Qerbela, dhe konsiderohet si një nga miqtë e tij më të afërt.
XS
SM
MD
LG