Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ADIS ABEBA


Zyrtarë sudanez kanë bërë të ditur sot se do të zbatojnë rezolutën e Kombeve të Bashkuara, e cila i vë si kusht kthimin e sigurisë për civilët në Darfur, në të kundërtën Sudani do të përballet me sanksione. Ambasadori sudanez në Unionin Afrikan, Osma Al-Said ka deklaruar sot se vendi i tij pranon vendimin e Kombeve të Bashkuara, dhe është zotuar se vendi tij do të bëjë të gjitha që është e mundur të zbatojë këtë rezolutë.
XS
SM
MD
LG