Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kancelari gjerman Gerhard Shreder ka arritur sot në Varshavë ku do të marrë pjesë në manifestimin e 60 vjetorit të kryengritjes së Varshavës kundër okupimit nacist. Kryeministri polak, Marek Belka ka thënë me këtë rast se "ardhja e Shrederit në këtë ceremoni shënon një hap pozitiv në marëdhëniet e Polonisë dhe Gjermanisë në dekadat e fundit". I pranishëm në këtë ceremoni do të jetë edhe sekretari amerikan i shtetit Kolin Pauell.
XS
SM
MD
LG