Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur sot kryeqytetin irakian Bagdad. Bëhet e ditur se sulmi i parë me autombil-bombë, ka shpërthyer pranë kishës kristiane Armene në Karrada. Ndërkaq, sulmi i dytë kishte për cak kishën krisitiane të Sirisë. Thuhet se numri i viktimave mund të jetë i lartë ngase sulmet ishin të koordinuara në kohën e lutjeve të mbrëmjes, mirëpo deri më tani bëhet e ditur se një person ka vdekur dhe më shumë se 20 të tjerë janë plagosur. Ndërkaq, gjatë disa sulmeve tjera që ndodhën po sot në Irak, janë vrarë së paku 15 persona dhe rreth 50 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG