Ndërlidhjet

PRAGË


Së paku 16 persona janë lënduar pas një shpërthimi që ndodhi sot në qendër të Pragës. Shërbimet emergjente kanë bërë të ditur se 16 të lënduarit kanë marrë plagë të lehta nga ky shpërthim. Vendi, ku është hedhur granata,"Na prikope", është rrugë këmbësorësh dhe njëherësh zonë tregtare, ku gjenden, kazino, restorante dhe njëherit është pjesa më e frekuentuar nga turistët. Policia, ka konfirmuar që bëhet fjalë për pastrim hesapesh mes grupeve kriminale.
XS
SM
MD
LG