Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

MOSKË


Lideri separatist çeçen Aslan Maskadov, raportohet të ketë thënë se "do ta vrasë cilin do kandidat që fiton në zgjedhjet presidenciale në Çeçeni, që do të mbahen në fund të këtij muaji". Deklarata, në të cilën kërcënohen edhe zyrtarë të tjerë pro-moskovitë, është lëshuar në faqen e tyre të internetit. Deklarata e Maskadovit, premton se do të ndryshojë taktikat e "operimeve masive", të cilat mund të përfshijnë sulme ndaj forcave ruse si dhe sulme jashtë Çeçenisë.
XS
SM
MD
LG