Ndërlidhjet

KUMANOVË


Presidenti i Maqedonisë Branko Cervenkovski dhe kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica kanë thënë se mes këtyre dy vendeve nuk ka çështje të pazgjidhura dhe se takimi i sotëm paraqet një shenjë të vogël të integrimti evropian të këtyre dy shteteve.
Cërvenkovski dhe Koshtunica janë takuar në Manastirin e Prohor Pcinskit, ku po festohet 60 vjetori i clirimit dhe i formimti të shtetit të Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG