Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane janë përleshur sot me militantët, që po ruanin shtëpinë e klerikut radikal Moqtada al Sadr në qytetin e shenjtë të Kufasë.
Raportohet për një grua të vrarë dhe tre të lënduar.
Ndërkohë, qeveria irakiane ka fajësuar sot aleatin e Al Qaidës Abu Musab al-Zarqawin për serinë e sulmeve të djeshme mbi kishat në Irak, ku mbetën të varrë 10 persona.
XS
SM
MD
LG