Ndërlidhjet

BUDAPEST


Zyrtarë hungarez bënë të ditur se rreth 100 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre pas reshjeve të pandëprera të shiut në pjesën jugore të vendit. Deri tani, 3 shtëpi janë shkatërruar tërësisht ndërsa 130 të tjera rrezikohen të rrënohen. Vërshimet kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme edhe në Sllovaki dhe Rumani javën që shkoi.
XS
SM
MD
LG