Ndërlidhjet

LONDËR


Cmimet e naftës kanë arritur nivelet më të larta, pas deklaratës së kreut të OPEC-ut, vendeve eksportuese të naftës, se momentalisht nuk mund të ngrihet sasia e naftës së eksportuar dhe rrezikut për sulme terroriste në Shtetet e Bashkuara.
Sot cmimi për një barrelë ka kaluar 44 dollarë, ndër më të lartat në dekadat e fundit.
XS
SM
MD
LG