Ndërlidhjet

KEJP KANAVERAL


Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, ka lëshuar në hapësirë një anije kozmike, e cila për gjashtë vjet do të studiojë planetin Mërkur, më i afërti me Diellin.
Anija do fluturojë tre herë përreth Mërkurit, përpara se të hyjë në orbitën e planetit dhe do të udhëtojë 7 milionë e 900 mijë kilometra.
XS
SM
MD
LG