Ndërlidhjet

NABLUS


Një palestinez 29-vjeçar është vrarë sot gjatë shkëmbim zjarrit ndërmjet trupave izraelite dhe militantëve palestinezë në qytetin Nablus nëBregun Perëndimor.
Gjetkë, tanket dhe buldozerët izraelitë janë angazhuar në operacionin për të parandaluar sulmet me raketa të militantëve palestinezë në kampin Jabaliya në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG