Ndërlidhjet

PRAGË


Të paktën 12 njerëz janë vrarë dhe 16 janë plagosur në përleshjet ndërmjet kryengritësve dhe policisë irakiene në qytetin verior të Irakut, Mosul.
Raportohet se në përleshjet nuk kanë marrë pjesë trupat amerikane.
Në Mosul gjendet edhe kontingjenti i trupave komando të Shqipërisë.
Ndërkohë, njoftohet për lirimin e dy shoferëve turq dhe katër pengjve jordanezë që ishin rrëmbyer në Irak.
XS
SM
MD
LG