Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihma Humanitare e ka tërhequr pjesën më të madhe të personelit ndërkombëtar nga Gaza, në mesin e vërsuljeve të fundit izraelite.
Zëdhënësi Johan Eriksson tha se arsyeja për evakumin është "zgjërimi i operacioneve izraeite në Gazën veriore".
Po sot, një palestinez 29-vjeçar u vra gjatë shkëmbim zjarrit mes trupave izraelite dhe militantëve palestinezë në Nablus të Bregut Perëndimor.
XS
SM
MD
LG