Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ekspertët në Bosnjen lindore kanë zbuluar një varrezë masive me 117 kufoma dhe dokumenta që besohet se janë të viktimave myslimane të vrara nga forcat serbe.
Besohet se viktimat janë nga qyteti Bratunac, ndërsa disa dokumenta u përkasin viktimave nga masakra e Srebrenicës.
Gjatë luftës në Bosnje u vranë mbi 250 mijë njerëz, ndërsa 25 mijë ende konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG