Ndërlidhjet

OTAVA


Kanadaja tha se do t'i japë Rusisë 18 milionë dollarë për ta ndihmuar t'i asgjësojë nëndetëset bërthamore.
Ministri i Punëve të Jashtme i Kanadasë Pierre Pettigrew tha se asgjësimi i flotës së nëndetëseve bërthamore ruse është i rëndësishëm sepse ajo "paraqet kërcënim për ambientin e Arktikut dhe detin Barents".
Kontribute të ngjashme kanë bërë edhe Britania, Norvegjia, Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG