Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku nëntë persona kanë humbur jetën dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur, kur një atentator vetvrasës dhe një person i armatosur kanë sulmuar një stacion policie në jug të Bagdadit.
Në qytetin e Naxhafit kanë vazhduar luftimet mes trupave amerikane dhe mëbshtetësve të klerikut radikal Moqtad al Sadr.
Forcat irakiane të sigurisë njoftojnë se kanë arrestuar një numër luftëtarësh të huaj në Irak, shumica e të cilëve ishin nga vendet arabe.
Në të tjera zhvillime në planin diplomatik, Estonia, vend i sapo pranuar në Bashkimin Evropian ka vendosur marrdhënie diplomatike me Irakun.
XS
SM
MD
LG