Ndërlidhjet

PARIS


Zyrtarët francezë kanë bërë të ditur se shtatë adoleshentë kanë humbur jetën dhe dy të rritur llogariten të humbur, si pasojë e një zjarri që ra në një qendër kalërimi në Alpet franceze.
Kryeministri francez vizitoi vendin e ngjarjes, derisa nuk dihen ende shkaqet e zjarrit.
XS
SM
MD
LG