Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov, ka hedhur poshtë akuzat se Rusia i ka dhënë teknologji për armë bërthamore Koresë së Veriut.
Sipas disa mediave ndërkombëtare të specializuara Koreja e Veriut ka prodhuar raketën ndërkontinentale me të cilën mund të kërcënojë Shtetet e Bashkuara, raketë e cila është ndërtuar bazuar në teknologjinë dhe shkollën ruse.
XS
SM
MD
LG