Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar luftimet në disa qytete të Irakut mes forcave të koalicionit dhe mbështetësve të klerikut radikal Moqtada Al-Sadr, derisa mbetet i paqartë numri i viktimave.
Në të tjera zhvillime, 15 ushtarë amerikanë janë plagosur gjatë 12 orëve të fundit, si pasojë e disa sulmeve në Bagdad, kanë bërë të ditur burimet amerikane.
XS
SM
MD
LG