Ndërlidhjet

NJU JORK


Bursa amerikane ka shënuar rënie si pasojë e rritjes së çmimit të naftës në tregun botëror. Çmimet për një barrelë naftë dje kanë shkuar në 44 dollarë. Rritja e çmimit është dhe rrezultat i drojës se Rusia do të ulë prodhimin e naftës pas bllokimit të aseteve të kompanisë ruse të naftës JUKOS.
XS
SM
MD
LG