Ndërlidhjet

BAGDAD


Një grup militant, që deklaron se është i lidhur me Al Kaidën, përsëri ka kërcënuar Italinë me sulme nëse pas 15 gushtit nuk i tërheq trupat nga Iraku. Ndërkaq kërcënime me vdekje në adresë të kryeministrit irakian Ijad Allaui dhe të zyrtarëve të tjerë të qeverisë së përkohëshme irakiane, kanë ardhur sot herët nga një organizatë islamike.
XS
SM
MD
LG