Ndërlidhjet

NJU JORK


Tregu financiar amerikan dhe dollari amerikan kanë shënuar rënie pas raportit të qeverisë që tregon për rritjen e ngadalshme të punësimit në Shtetet e Bashkuara. Ekonomistët thonë se kanë pritur shtim më të madh të vendeve të punës. Në tregun aktual dollari amerikan ka pësuar humbje të reja ndaj euros dhe yenit.
XS
SM
MD
LG