Ndërlidhjet

LOS ANGELOS


Legjenda e muzikës funk, Rick James ka vdekur sot në shtëpinë e tij në Los Angelos në moshën 56 vjeçare. James njihet me hitin tij "Super Freak". Karriera e tij u dizintegrua në vitin 1990 për shkak të abuzimit me drogë dhe incidenteve të dhunshme që e dërguan atë në burg për tre vjet.
XS
SM
MD
LG