Ndërlidhjet

SIDNEY


Kryeministri australian John Hauard ka hedhur poshtë kritikat e një grupi ish-diplomatësh, të cilët e kanë akuzuar atë duke thënë se "vendimi për t'iu bashkuar koalicionit pro-luftës, ishte i bazuar në presupozime false dhe në mashtrim, dhe njëherit ka shtuar mundësinë që Australia të shndërrohet në objektiv të mundshëm të sulmeve terroriste".
Hauard, i ka hedhur poshtë këto akuza duke thënë se "populli australian nuk është mashtruar me arsye të pavërteta me qëllim të ndërhyrjes në Irak".
XS
SM
MD
LG