Ndërlidhjet

MEJN/SHBA


Presidenti amerikan, George Bush ka deklaruar se ngritja e shkallës së alarmit për mundësinë e sulmeve terroriste, është një "përkujtim i ashpër" se Shtetet e Bashkuara ende nuk janë të sigurta. Këto komente Bush i bëri në fjalimin e tij javor në radio. Këtë javë niveli i alarmit ishte ngritur në Nju Jork, Nju Xhersi dhe në Uashington, pasi informatat e tubuara nga personat e arrestuar aktualisht në Pakistan, përputheshin me raportet e tjera të shërbimeve të zbulimit për caqet e mundshme të terroristëve në këto tri shtete amerikane.
XS
SM
MD
LG