Ndërlidhjet

PEKIN


Dy fëmijë kanë vdekur dhe 37 të tjerë janë mbuluar nga rrënojat, pasi që kopshti privat ku ata po luanin në Hernanit të Kinës u rrënua. 28 fëmijë të tjerë janë hospitalizuar ndërkohë që disa të tjerë kanë shpëtuar pa lëndime. Incidenti është nën hetime.
XS
SM
MD
LG