Ndërlidhjet

SHKUP


Banorët e Xhepçishtit të Tetovës, kanë bllokuar gjatë ditës rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë, që është vendkalimi kufitar më Kosovën, për të protestuar ndaj heqjes së statusit të komunës së Xhepçishtit. Protestuesit e kanë bllokuar rrugën me traktorë dhe vetura. Banorëve të Xhepçishtës iu janë bashkangjitur edhe ata të dy fshatrave të të Porroit dhe Gjermës, që janë në kuadër të kësaj komune.
XS
SM
MD
LG