Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një automjet bombë ka shpërthyer në një pikë kontrolli të ushtrisë izrealite në Bregun Perëndimor, duke shkaktuar së paku dy të vdekur dhe 13 të plagosur.
Brigada Martirët e Al Aksës, që ka lidhje me lëvizjen Fatah të Jaser Arafatit, kanë marrë përsipër përgjegjësinë.
Gjatë ditës helikopterët ushtarakë izraelitë kanë sulmuar kampin e refugjatëve në Khan Junis duke shkaktuar plagosjen e 15 palestinezëve.
XS
SM
MD
LG