Ndërlidhjet

LONDËR


"Serbia do ti bashkangjitet Bashkimit Evropian në vitin 2015", thuhet në një anketë të agjencisë Reuter. Sipas të njejtave burime Bashkimi Evropian, nuk është i gatshëm të fillojë bisedimet me Serbinë, përpara zgjidhjes së statusit përfundimtarë të Kosovës dhe dërgimit të të akuzuarve për gjenocid dhe krime lufte në Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG