Ndërlidhjet

PARIS


Futbollisti i përfaqësueses franceze, Zinedin Zidan ka njoftuar sot për largimin e tij nga kombëtarja franceze. 32 vjeçari Zidane, ka qenë një nga lojtëtarët kryesor që ndihmuan përfaqësuesen franceze të fitojë kupën botërore në vitin 1998 dhe kampionatin evropian në vitin 2002.
Ylli i Real Madridit, Zinedine Zidan, ka luajtur rreth 93 ndeshje për kombëtaren franceze duke shënuar rreth 26 gola. Federata Ndërkombëtare e Futbollit e ka shpallur Zidanin 3 herë lojëtarin më të mirë.
XS
SM
MD
LG