Ndërlidhjet

TBILISI


Nga Gjeorgjia raportohet për vazhdimin e përleshjeve gjatë natës së mbrëmshme në Osetian Jugore. Sipas raporteve të policisë nga të shtënat me armë të ndryshme janë plagosur së paku 3 qytetarë gjeorgjian. Ndërkohë bëhet e ditur se autokolona në të cilën gjendej kryeministri gjeorgjian Zurab Zhvania është sulmuar sot mirpo nuk është raportuar për viktima.
Qeveria gjeorgjiane ka kërkuar mbrëmë ndihmë nga Shtetet e Bashkuara dhe vendet perendimore me qëllim që të ndërprejnë një konfliktë të mundshëm të shkallës së lartë në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG