Ndërlidhjet

ALMATY


Pas bisedimeve me zyrtarët e mbrojtjes të Kazakistanit, kreu i ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Myers në Almaty është zotuar ta zgjërojë bashkëpunimin ushtarak me këtë vend, të cilin e falënderoi për mbështetjen e luftës globale kundër terrorizmit.
"Kazakistani ka kontribuar shumë në luftën kundër terrorizmit, në Operacionin Liria e Qëndrueshme dhe Operacionin Liria e Irakut", tha Myers.
XS
SM
MD
LG