Ndërlidhjet

PEKIN/FLORIDA


Tajfuni Rananim ka vrarë 115 njerëz dhe plagosur mbi 1.800, pasi shtërngata e fuqishme e kaploi provincën Zheijang të Kinës, ndërsa autoritetet kanë evakuar mbi 400 mijë njerëz.
Mijëra kilometra më larg në brigjet e Amerikës, uragani Charley sot pritet ta godasë Floridën, kurse shumë banorë janë evakuar.
XS
SM
MD
LG