Ndërlidhjet

ROMË


Italia ka shtuar masat e sigurisë në të gjitha qytetet, portet detare, stacionet dhe aeroportet, vetëm një ditë para se ti kalojë afati që i është dhënë, nëse Italia nuk tërheq trupat e veta nga Iraku. Këtë kërcënim Italia e mori ditë më parë nga një grup terrorist që është deklaruar se jetë në rrjet me Al-Qaidën. Zyrtarë italian të sigurisë thonë se kërcënime të ngjashme ka pasur edhe më herët, mirpo ata dëshirojnë të marrin të gjitha masat me qëllim të mbrojtjes së vendit dhe qytetarëve.
XS
SM
MD
LG