Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Nuk mund të ketë stabilitet, paqe dhe perspektivë për rajonin e Ballkanit pa zgjidhjen e çështjes së Kosovës", ka thënë me të arritur në Prishtinë kreu i ri i UNMIK-ut, diplomati danez Soren Jesen Petersen.
Petersen, i cili postin e tij zyrtarisht pritet ta merr nesër, do të takohet me krerët e institucioneve vendore, liderët partiakë shqipëtarë dhe serbë. Kreu i ri i administratës ndërkombëtare në Kosovë, është vlerësuar si njeri me cilësi organizative dhe menaxhuese në rrugën drejt reformimit të UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG