Ndërlidhjet

PUNTA GORDA/KALIFORNI


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush mbërriti në shtetin federal Florida për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga uragani "Charley". Si pasojë e kësaj, kanë vdekur së paku 13 persona, mijëra objekte u shkatërruan dhe mijëra njerëz mbetën pa shtëpi.
Presidenti Bush e ka konsideruar këtë si ngjarje katastrofike.
XS
SM
MD
LG