Ndërlidhjet

BUDAPEST


Një aeroplan gjerman i kompanisë Lufthanza në fluturimin nga Stambolli në Frankfurt ka bërë një ulje emergjente në aeroportin e Budapestit pas alarmit për vendosjen e bombës në aeroplan.
Njoftohet se 172 udhëtarët dhe 6 anëtarët e ekuipazhit kanë zbritur nga fluturakeja, e cila më pas është kontrolluar.
Lufthanza tha se për kërcënimin është paralajmëruar nga forcat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG