Ndërlidhjet

SAINT PETERSBURG


"Rivendosja e trupave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga Evropa dhe Azia do të zgjasë me vite dhe së shpejti nuk do të ketë zhvendosje të trupave të mëdha", deklaroi sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld gjatë qëndrimit në Rusi, lidhur me planet e presidentit George Bush për transferimin e trupave amerikane nga Gjermania dhe Evropa veriore.
"Padyshim se nuk do të ketë lëvizje të madhe. Ajo qka do të ndodh është se gjithqka do të diskutohet,kurse njoftimet konkrete do të bëhen pas finalizimit të bisedimeve. Kjo mund të zgjasë katër,pesë ose gjashtë vjet", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG