Ndërlidhjet

KARAKAS


Partia opozitare në Venezuel nuk e ka pranuar rezultatin e referendumit të mbajtur dje, duke refuzuar fitorën e presidentit Hugo Chavez. Ata njëherësh kanë bërë thirrje për ripërsëritje të votimit. Nga ana tjetër, presidenti aktual i vendit, Hugo Chavez ka ftuar opozitën që të pranojnë fitorën e tij dhe të shprehin gatishmëri për të bashkëpunuar në ndërtimin e një Venezuele më të mirë.
XS
SM
MD
LG