Ndërlidhjet

KIJEV


Prokurorët e Ukrainës i kanë filluar hetimet pas akuzave për mashtrim në zgjedhjet lokale të prillit për të cilat vëzhguesit nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimit Evropian thanë se u përcollën me parregullësi. Ndërkohë që zgjedhjet e ardhshme pritet të mbahen në tetor.
XS
SM
MD
LG