Ndërlidhjet

KABUL


I dërguari i Shteteve të Bashkuara në Afganistan Zalmay Khalilzad ka ndërmjetësuar për arritjen e armëpushimit ndërmjet frakcioneve të milicive rivale në provincën perëndimore Herat.
Më parë korrespondentët e radios "Evropa e Lirë" në Afganistan njoftuan për luftime ku ishin përfshirë tanket dhe artileria e rëndë.
XS
SM
MD
LG