Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ligjvënësit serbë njëzërit votuan për ta rikthyer stemën e vjetër dhe himnin e shekullit 19.
Parlamenti i Serbisë me 183 vota pro dhe asnjë kundër votoi që himni i ri të jetë "Zoti i Drejtësisë", kurse flamuri mbetet i pandryshuar.
Ligjvënësit në Mal të Zi e miratuan himnin dhe flamurin e tyre në korrik.
XS
SM
MD
LG