Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se reduktimi i planifikuar i forcave amerikane në Korenë e Jugut nuk do ta dobësojë aftësinë e Uashingtonit që Seuli ta zbrapsë sulmin verikorean.
Rumsfeld i tha Komitetit të Senatit se përmirësimi i teknologjisë dhe roli më i madh i koreanojugorëve në mbrojtjen e siujdhesës, do ta kompenzojë reduktimin e forcave amerikane.
"Qëllimi i reformës së komunitetit të kundërzbulimit është që ai të ripërtrihet dhe të rimodelohet, në mënyrë që më mirë t'ia dalë mbanë në këtë shekull të ri dhe të ndryshëm", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG