Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Nënsekretari amerikan i shtetit John Bolton tha se Shtetet e Bashkuara bashkëpunojnë me Bashkimin Evropian dhe vendet tjera, për t'i dhënë fund në mënyrë paqësore programit 18-vjeçar bërthamor të Iranit.
Bolton tha se përpjekjet diplomatike janë përqëndruar në Kombet e Bashkuara, ku Këshilli i Sigurimit e ka fuqinë për t'i imponuar sanksionet ekonomike dhe të tjera ndaj Iranit.
Teherani ka mohuar se përpiqet të prodhojë armë bërthamore, duke thënë se programi i tij ka qëllime paqësore.
XS
SM
MD
LG