Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britaneze ka akuzuar tetë persona për organizim të vrasjeve si dhe përdorim të mjeteve radioaktive.
Të tetë personat kanë dalë sot para trupit gjykues në Londër. Gjyqëtarja Sue Hemming ka thënë me këtë rast se " që të gjithë të akuzuarit janë të motivuar ideologjikisht dhe janë të gatshëm të kryejnë akte kriminale. Gjykimi i tyre do të vazhdojë më 25 gushtë.
XS
SM
MD
LG