Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan Hamid Karzai ka kundërshtuar thirrjet e kandidatëve rivalë që ai dhe kabineti i tij të japin dorëheqje përpara zgjedhjeve të para demokratikë në vend, të parapara për tetor.
17 kandidatë presidencial në Afganistan kanë kërcënuar dje me bojkotim të zgjedhjeve, nëse presidenti aktual Karzai dhe qeveria e tij nuk largohen nga pozitat përpara 9 tetorit, datë kjo e caktuar për mbajtjen e zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG