Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan ka shoqëruar sot personelin e kësaj organizate, të cilët përkujtuan një vjetorin e sulmit ndaj selisë së Kombeve të Bashkuara në Bagdad. Nga ky sulm mbetën të vdekur 22 persona, në mesin e të cilëve edhe shefi i misionit të OKB-së në Irak, Sergio Viera De Mello. Zyrtarë të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë, Nju Jork dhe Aman të Jordanisë, në të njejtën kohë sot kanë mbajtur ceremoni përkujtimore.
XS
SM
MD
LG