Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Mbrojtjes së Unionit Serbi-Mali i Zi Prvoslav Davinic dhe homologu i tij nga Turqia Vecdi Gonul kanë nënshkruar sot në Beograd marrëveshjen për bashkëpunim ushtarak. Kjo marrëveshje përfshin programe për zhvillimin, prodhimin dhe shitjen e armëve. Ministri serb i Mbrojtjes Davinic e ka vlerësuar këtë hap si shumë pozitiv në përpjekjet e Serbisë dhe Malit të Zi për bashkëpunim me NATO-n.
XS
SM
MD
LG