Ndërlidhjet

PRISHTINË


Agjencia Kosovare e Mirëbesimit vazhdon të ecë përpara me rundin e tretë të privatizimit dhe përgatitet për rundin e katërt, ka deklaruar për radion "Evropa e Lirë" zëdhënësja e agjencisë Katja Wallrafen, duke u përgjigjur kritikave të shpeshta se procesi i privatizimit nuk ka rrjedhur si duhet.
Në 15 shtator është afati i fundit për privatizimin e 13 ndërmarrjeve, përfshirë kompleksin e madh metalurgjik, shtypshkronjat dhe fabrikat e mbushjeve, ka thënë Wallrafen, duke shtuar se procesi i privatizimit është ndërlikuar shkaku i statusit të pazgjidhur të Kosovës.
XS
SM
MD
LG